Parafia p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach

27-10-2020

Program obchodów Triduum

• Wielki Czwartek:

godz. 1700 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej i pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. (może uczestniczyć 5 osób)  Dziękujmy Bogu za dar Eucharystii, za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i za sakrament Kapłaństwa. Po Mszy Św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum. Adoracja do 1900.

• Wielki Piątek

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień Drogi Krzyżowej-dzień , w którym nie odprawia się Mszy św. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godz. 700 (5 osób).

O godz. 17 00 Liturgia Męki Pańskiej – Adoracja Krzyża św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2100 (5 osób ).

Hołd Krzyżowi oddajemy przez ukłon

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

• Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

Od godz. 700 adoracja Pana Jezusa w grobie. (5 osób ). Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1700 w kościele( bez ogniska i bez pokropienia)

• Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania

Nie będzie  procesji rezurekcyjnejMsza św. Rezurekcyjna o godz. 600, a później Msza św. o godz. 1000

• Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. o godz. 730 , 1000

Proszę o przestrzeganie ilości – 5 osób – na Mszach św., nabożeństwach i adoracji.